top of page

Використання геотермальних теплових насосів.

Багатоповерхівки Нью-Йорку та приміські будинки сільської місцевості у своїй боротьбі з обезуглерожуванням приймають технології використання теплових насосів. Даний проект розроблений для впровадження як на окремій вулиці так і для селища та міста.

На сьогодні понад 70% жителів Великобританії в системах опалення використовують газові котли – інші % показники
розподілені між електричними обігрівачами та котлами, що використовують мазут.

Безумовно таке відпалювання гарантовано забезпечує стабільні 30% викидів парникових газів, подібна тенденція проглядається і в США.


За розрахунками дослідників вже до 2030 року близько чверті британських будівель повинні опалюватись за допомогою теплових насосів, що суттєво уповільнить глобальне потепління. Також у дослідженні наголошувалося, що таке рішення є єдиним реальним діючим рішенням, яке призведе до 2050 року зростання показників використання теплових насосів до 52%.


Також стає очевидним факт, що самі теплові насоси не виділяють вуглекислого газу, якщо джерело електроенергії відновлюється. (Теплові насоси концентрують теплову енергію, вже присутню в повітрі, землі або воді, і перекачують її через труби і радіатори в будинках при цьому перетворюючи 1 кіловат електроенергії в 3-5кВт тепла).
 

У Великобританії майже 50% електроенергії в мережі є продуктом, що отримується з відновлюваних джерел.
Дослідницькі організації розповідають про методи отримання теплової енергії за допомогою геотермальних теплових насосів, які за певними показниками є більш ефективними, ніж їх повітряні конструкції.


Така перевага зрозуміла сталістю температури грунтів.

Ринок теплових насосів представлений декількома конструкціями таких насосів – які використовуються залежно від місця встановлення даного обладнання.

 

Більшість геотермальних теплових насосів мають вертикальний трубопровід, який вимагає буріння свердловини на глибину до 200 м. Інша конструкція передбачає використання горизонтальної петлі, для якої не потрібна процедура глибокого буріння в землі, проте необхідно розташовувати великою площею поверхні, яка відсутня в містах.

Найчастіше бар'єром застосування таких насосів є недостатня поінформованість жителів про явні вигоди при застосуванні таких технологій, а в сукупності з витратами на придбання та встановлення обладнання не сприяє домовласнику вносити зміни в системах опалення.

Рішення простої заміни відпрацьованих газових котлів на нові котли практично не впливає на викиди СО. Для вирішення проблем пов'язаних з архітектурною несхильністю (відсутності місця для встановлення теплового насоса) найбільш вірним рішенням є буріння безлічі свердловин (замість того, щоб у кожному будинку бурити одну свердловину для одного теплового насоса), пробурених на глибині 100 м під вулицями, та пов'язаних з розгалуженою комунальною мережею горизонтальних підземних труб, розташованих нижче рівня вулиці. Теплові насоси розміром не більше звичайного газового котла встановлюються або всередині або зовні окремих будинків. Для мешканців підключення до тепломагістралі працює так само, як і до інших комунальних послуг. Мешканці повністю контролюють своє опалення та можуть змінювати постачальників енергії, коли захочуть.

Геотермальні теплові насоси забезпечують усі потреби будинку в опаленні та гарячій воді та зменшують викиди парникових газів, що виділяються ними, на 70%.

Эв Тунен 2023 г.

Heat Pump 1
heat wave

Порадимо до ознайомлення> 

bottom of page