top of page

Експерти НІСД ініціювали впровадження цифровізації технічних мереж житлово-комунального господарства міста Херсона як складової побудови смарт-міста.

25 березня 2021 року, за ініціативою керівника сектору досліджень Таврійського регіону і Криму Національного інституту стратегічних досліджень Олександра Максименка у Херсонській міській раді відбулася спільна зустріч-нарада керівництва міста – міського голови Ігоря Колихаєва та його заступника Володимира Пепеля, з доктором технічних наук, керівником Центру прикладних досліджень в енергетиці Національного університету кораблебудування ім.Макарова - Юрієм Харитоновим та працівниками сектору НІСД.

 

Головна тема зустрічі - питання цифровізації технічних мереж Херсона. Сферою наукових інтересів доктора наук Юрія Харитонова є управління проєктами і програми реконструкції енергетичних та муніципальних систем. Під час зустрічі професор Ю. Харитонов  представив практичні результати своїх розробок з питань цифровізації технічних мереж житлово-комунального господарства, які впроваджені в населених пунктах  як в Україні, так і за кордоном.

 

Запропоновані ним технології дозволяють ефективно управляти системою життєзабезпечення міста, забезпечувати економічну доцільність бюджетних витрат на діяльність ЖКГ та аналізувати перспективи та ризики розвитку міської інфраструктури.

 

«Цифровізація технічних мереж житлово-комунального господарства міста є складовою частиною впровадження системи смарт-міста. Сьогодні технології смарт розглядаються як одна з важливих підвалин зміцнення згуртованості громади на основі її більшої дієвості в ідентифікації проблем розвитку, залучення широких кіл громади у прийняття рішень» (Я.Жаліло, заступник директора НІСД).

Учасники зустрічі домовились розпочати діяльність з практичної роботи з оцифровування водопровідних мереж та системи теплопостачання міста Херсону вже у квітні цього року.

bottom of page