top of page

Привабливі з економічного погляду технології енергозбереження

Є достовірні прогнози зі столиці Фінляндії Гельсінкі, де розробляється план будівництва гігантської системи теплових насосів загальною потужністю 500 МВт! За розрахунками фахівців елементи проекту будуть розташовані в трьох містах, але як будуть об'єднані між собою -енергетична компанія проектант, яка стоїть за цією схемою, ще не презентувала.

Журнал «Технології бізнесу». (Відкрити джерела 06.2023г).

Теплові насоси - сьогодні та завтра

Данія сьогодні має одну з найбільших у світі працюючих систем теплових насосів фірми MAN. чиї фахівці стверджують, що їхнє обладнання готове нагріти 2,5 мільйона літрів води до 20°C менш ніж за чотири години, а на заморозку цього ж обсягу піде приблизно 11 годин!
-Наші теплові насоси працюють, стискаючи трохи підігріті холодоагенти для підвищення температури цих рідин пояснюють інженери компанії. Потім це тепло може бути передано до будинків або промислового обладнання.

economically attractive energy-saving technologies

Кілька менших теплових насосів, з'єднаних разом

У портовому місті Есб'єрг компанія встановила дві такі машини - кожна з яких здатна виробляти 48 мегават (МВт) при цьому виробляти температуру до 150 ° C і обігрівати тисячі будинків. (конкретно в цій установці холодоагент CO2 теплових насосів поглинатиме невелику кількість тепла з морської води.

 

Компресори підвищують температуру CO2, і система потім може передавати це тепло, забезпечуючи водою з температурою до 90°C систему централізованого теплопостачання, що обслуговує 27 000 домогосподарств.


Таким чином частково вирішуються проблемні питання, пов'язані з відмовою від використання викопного палива (теплові насоси не завжди працюють на максимальній потужності). Наприклад, використовуючи кілька менших теплових насосів, з'єднаних разом можна отримувати необхідну потужність - так представник постачальника енергії Stockholm Exergi пояснює роботу системи централізованого тепло-постачання в Стокгольмі чия максимальна потужність становить 215 МВт, - ( це сума потужностей 7 теплових насосів, - двох по 40 МВт по 27 МВт).Так-же Щвеція має в своєму розпорядженні систему теплового насоса потужністю 160 МВт, що складається з чотирьох блоків, два з яких потужністю 50 МВт кожен.( експлуатуються з 1986 року).

Технологія обезуглерожування

Технологія обезуглерожування

Борючись за світове лідерство - німецька хімічна компанія BASF оголосила про намір побудувати тепловий насос потужністю 120 МВт вже до 2024 року - проте незабаром компанія прийняла рішення не продовжувати проект і переключилася на вивчення інших, більш привабливих з економічного погляду технологій.

Дорожнеча природного газу (після вторгнення Росії в Україну) - сьогодні перенаправляє багато Австрійських компаній до використання теплових насосів (якщо технології не вимагають температур вище 200°C), при цьому фармацевтичні, харчові та паперові фабрики повноцінно залишаються забезпечені необхідним теплом, і автоматично вирішуються питання СО (викид вуглекислого газу).

Так само спостерігається технологія обезуглерожування з потужністю 55 МВт (що використовує три теплові насоси) у системі централізованого теплопостачання у Відні. Машини збирають тепло = 6°C із очищених стічних вод. (Раніше очищена вода йшла прямо в річку- а тепер проходить через системи теплових насосів)-при цьому процесі, система підніме температуру з 6°C до 90°C, а тепло забезпечує 56 000 домогосподарств. рахунок ще трьох теплових насосів, загальна потужність яких сягне 110 МВт.

СО2 - проблеми та рішення..

Ми у соцмережах:

  • Facebook
bottom of page