top of page

Освітлення хмар!

Освітлення хмар - одна з кількох ідей щодо повернення сонячної енергії в космос!

10.05.2024

Освітлення хмар - одна з кількох ідей щодо повернення сонячної енергії в космос

Місцевою владою в Каліфорнії, що посилалася на проблеми зі здоров'ям, зупинено дослідження що пов'язане з освітленням хмар, де дослідники з Вашингтонського університету тестували розпилювач (величезний вентилятор, що стоїть на плоскій поверхні, викидає довгий потік туману вліво), який оможна буде використовувати для підняття солоного туну, охолоджуючи землю. 

Експеримент, що розпочався 2 квітня як випробування пристрою, який може бути використаний для штучного охолодження планети, роблячи хмари яскравішими і відбиваючи сонячне світло, що зігріває планету, назад у космос, включав розпорошення крихітних частинок морської солі на льотну палубу виведеного з експлуатації авіаносця USS Hornet, який пришвартований у затоці Сан-Франциско.

 

Але вже 4 травня чиновники міста Аламеда наказали дослідникам припинити випробування, пославшись на можливі проблеми зі здоров'ям, і спільно з командою незалежних консультантів з біологічних і небезпечних матеріалів вирішили оцінити хімічні сполуки в аерозолях, щоб визначити, чи становлять вони небезпеку при вдиханні людей і тварин. формі аерозолю або при попаданні на землю або в затоку»

 

У заяві посадовців  міста також йдеться: «Наразі немає жодних ознак того, що бризки від попередніх експериментів становили загрозу для здоров'я людини чи довкілля».

У свою чергу вчені з Вашингтонського університету, який проводить експеримент, опублікували заяву, в якій говориться, що сольові частки, що викидаються, «діють значно нижче встановлених порогових значень впливу викидів на навколишнє середовище або здоров'я людини» та що офіційні особи Аламеди були проінформовані про дослідження до початку цієї роботи і запросили докладніший аналіз лише після того, як дослідження почало привертати увагу засобів масової інформації. "Не було жодних вимог до того, що ми не зробили заздалегідь", - сказав учений-атмосферник з Вашингтонського університету та менеджер його програми з освітлення морських хмар.


Освітлення хмар - одна з кількох ідей щодо повернення сонячної енергії в космос. Цю ідею іноді називають модифікацією сонячного випромінювання, сонячною гео-інженерією чи кліматичним втручанням. Ідея заснована на науковій концепції, яка називається ефектом Тумі: велика кількість маленьких крапель відображає більше сонячного світла, ніж невелика кількість великих крапель. Таким чином, розпилення в небо величезної кількості дрібних аерозолів, що утворюють безліч дрібних крапель, може змінити властивості хмар, що відбивають.

Порівняно з іншими варіантами, такими як введення аерозолів у стратосферу, освітлення морських хмар буде локалізованим і використовуватиме відносно безпечні аерозолі морської солі замість інших хімікатів.

Тим не менш, ця концепція була зустрінута з занепокоєнням деякими захисниками навколишнього середовища, які стурбовані тим, що дослідження зі штучного охолодження планети відвернуть увагу і ресурси від зусиль з усунення основної причини зміни клімату, що полягає в спалюванні викопного палива, такого як нафта, вугілля та натуральний газ. Є також побоювання щодо місцевих екологічних змін.

 

Доктор Доерті сказав, що існують потенційні побічні ефекти, які ще необхідно вивчити, включаючи зміну характеру циркуляції океану та температури, які можуть завдати шкоди рибальству. Пояснення хмар також може змінити характер опадів, зменшуючи кількість опадів в одному місці та збільшуючи їх у інших.

Але ідеї тимчасового охолодження Землі останнім часом привернули нову увагу і фінансування, оскільки глобальні викиди парникових газів продовжують зростати, роблячи урагани, лісові пожежі, повені, хвилі тепла та інші кліматичні потрясіння серйознішими, частішими або тими й іншими.

 

Доктор Доерті та її колеги наголосили, що дослідження з просвітління хмар не слід розглядати як альтернативу скороченню викидів, а скоріше як стратегію, яка одного разу може стати необхідною, щоб виграти світу деякий час, доки ці викиди не будуть скорочені.

Джерело: https://www.nytimes.com/2024/05/13/climate/cloud-brightening-geoengineering.html

bottom of page