top of page
микропластик

Нормування впливу мікропластика

Шляхи проникнення найдрібніших частинок плаcтика в організм людини різноманітні і не завжди зрозумілі на перший погляд.

Такі повсякденні речі, як елементи меблів, одяг та упаковка харчових продуктів, виділяють найдрібніші частинки, які можуть потрапити в наш організм, так в ході нового дослідження виявили крихітні частинки в грудному молоці, легенях і крові людини, і очікують виявити їх у кожній частині тіла.

01

Частинки настільки малі, що їх легко можна навіть вдихати, а деякі ранні дослідження показали, що у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника було більше мікропластика, ніж у здорових людей, – в іншій нещодавній статті повідомлялося, що люди з мікропластиком у кровоносних судинах мали підвищений ризик. серцевих ускладнень;

02

Ми не можемо безпосередньо контролювати багато мікропластиків, з якими ми стикаємося: матеріали, що використовуються в автомобільних шинах, виробництві продуктів харчування, фарбах та багатьох інших продуктах, які можуть створювати пластикові частинки;

03

Експерти, що вивчають вплив хімічних речовин на здоров'я, дають поради як мінімізувати такий вплив, проте повної нейтральності в цьому питанні на даний момент досягти неможливо;

04

Сучасні дослідники не тільки вивчають питання, який пластик може бути найбільш шкідливим для здоров'я людини, але й рекомендують робити правильний вибір і розумний підхід при поводженні з матеріалом, який людина сама може контролювати;

Досліджуючи шляхи утворення мікропластику вчені визначили, що мікропластик може формуватися коли пластикові предмети розкладаються або навмисно додаються в певні продукти, наприклад, мікрогранули в скрабах для тіла, далі потрапляючи у воду і ґрунт, мікропластик потрапляє в харчовий ланцюг. Тепло, у тому числі від посудомийних машин та мікрохвильових печей, також може призвести до руйнування пластикових виробів.


У міру підвищення температури води збільшувалася і концентрація мікропластику, наприклад гаряча вода, яку ви використовуєте для заварювання чаю, може виділяти частинки з пластикових чайних пакетиків.

Заміна пластикових дощок на дерев'яні також може знизити ризик зараження .


Водоочисні споруди можуть позбутися деяких, але не всіх мікропластиків, що містяться у водопровідній воді. Дослідження показують, що рівень мікропластику в бутильованій воді зазвичай вищий, ніж у водопровідній воді. Частково це забруднення може бути результатом процесу розливу, самих пластикових пляшок і навіть відкриття та закриття кришки. У таких випадках пропонують використовувати сертифіковані фільтри для води.


Синтетичні тканини, такі як поліестер та нейлон, можуть зношуватися під впливом тертя, нагрівання, освітлення та загального зносу, що призводить до випадання мікропластичних волокон. При вдиханні ці мікропластики можуть переміщатися тілом, потрапляючи в органи і кровотік.

Вчені виявили, що часте прибирання пилососом може знизити рівень мікропластику в домашньому пилу, і пропонують використовувати пилосос з HEPA-фільтром, або вологу тканину, яка також може допомогти запобігти поширенню мікропластику в приміщенні.

Прання – ще один фактор, який слід враховувати. За оцінками, 60 відсотків матеріалу, який використовується для одягу, виготовлено на основі пластику. Прання може призвести до того, що з цього одягу випадуть крихітні пластикові волокна, які можуть потрапити на очисні споруди, потрапити до річок та океану і знову потрапити до питної води. В даному випадку експерти кажуть, що інші розумні підходи як прання при повному завантаженні і сушіння на мотузці, також можуть допомогти мінімізувати виділення мікропластика з вашого одягу.

Сучасні дослідники не тільки вивчають питання, який пластик може бути найбільш шкідливим для здоров'я людини, але й рекомендують робити правильний вибір і розумний підхід при поводженні з матеріалом, який людина сама може контролювати.

Джерело: https://www.nytimes.com/2024/06/07/well/microplastics-health.html

bottom of page