top of page

Складання енергетичних балансів

Головна сторінка > Сфери діяльності > Cкладання енергетичних балансів

simone-hutsch-_wpce-AsLxk-unsplashcrop.j
завод

ЕНЕРГОБАЛАНСІ  ПІДПРИЄМСТВ

На сучасних підприємствах як правило енергетичні баланси розробляються для конкретних цілей, а само: дослідницьких, аналітичних, для налагодження енергообладнання, для нормування енергоспоживання і планування самого виробництва.

 

Таке різноманіття видів енергетичних балансів вимагає чіткого уявлення про те, для яких цілей саме цей баланс розробляється...

Енергетичний баланс 

Енергетичний баланс - система показників, які характеризують процес перетворення енергії або постачання ії споживачам, і відображають рівність підведеної енергії, з одного боку, і суми корисної енергії і втрат - з іншого...

Енергетичні баланси класифікуються за такими ознаками:

1. За видами енергії: електричний, тепловий, паливний, на промислових підприємствах - також за видами місцевих енергоносіїв (стиснутого повітря і газів, холоду, води і т. Д.).

До цієї класифікаційної групи належить і зведений енергетичний баланс, в якому всі види енергії переводяться в одні і ті ж енергетичні одиниці і підсумовуються (в Росії в якості такої одиниці використовується тонна умовного палива (т у. Т.) З теплотою згоряння 7000 ккал / кг ).

У світовій практиці поширений інший вид умовного палива - тонна нафтового еквівалента (т н. Е.) З теплотою згоряння 10 000 ккал / кг.

При цьому співвідношення 1 т н. е. = 1,43 т у. т.

При перекладі різних видів енергії і палива в умовне паливо використовуються коефіцієнти

Нефтеперегонный завод
Коефіцієнти для перекладу енергії і різн

2. За часом і стадії розробки розрізняють звітні, поточні, перспективні і проектні енергобаланси.

3. За призначенням становлять баланси енергії на потреби основного виробництва, допоміжних виробництв, на комунально-побутові потреби.

4. За стадіями енергетичного потоку: при видобутку природних енергоресурсів, при їх переробці, збагаченні, при транспорті, перетворенні в інші види енергії, при споживанні і використанні.

5. За якісними ознаками енeргобаланси можуть бути: фактичні, нормалізовані, раціональні, оптимальні та ідеальні.

• Нормалізовані баланси розробляються в розрахунку на суворе дотримання технічно і економічно обгрунтованих заходів.

• Раціональні складаються для проведення вдосконалення, раціоналізації енерговикористання.

• Оптимальні передбачають повне технічне переозброєння з застосуванням найдосконалішого енергозберігаючого обладнання.

• Ідеальним називається енергобаланс, складений тільки з корисного енергії, без урахування втрат і виключно в дослідницьких цілях.

Коефіцієнти для перекладу енергії і різн

Прибуткова частина:

енергобалансу містить кількісний перелік енергії, що надходить за допомогою різних енергоносіїв (викопне паливо і ядeрноe пальне, газ, пар, вода, повітря, електрична енергія).

Видаткова частина енергобалансу: визначає витрата енергії всіх видів у всіляких її застосуваннях, втрати при перетворенні енергії одного виду в інший, втрати при транспортуванні, а також енергію, що накопичується в спеціальних пристроях ..

Якщо метою складання енергобалансу є визначення кількості палива, необхідного для безпосереднього використання, а також для перетворення в електричну енергію і тепло, то такий баланс називається паливно-енергетичним (ТЕБ).

Паливно-енергетичний баланс - узагальнююча характеристика обсягів видобутку, переробки, транспорту, перетворення і розподілу первинних, перероблених і перетворених видів палива та енергії, починаючи від стадії видобутку паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) і закінчується стадією подачі всіх видів палива та енергії до енергоспоживаючих установок.

Складання ТЕБ необхідно при визначенні потреби в різних видах палива того чи іншого промислового підприємства, галузей економіки, району, міста або країни, а також при плануванні розвитку енергетики окремих регіонів і країни в цілому.

Основними видами енергії, що споживаються в промисловості, міському, сільському господарстві і в побуті, є теплова і електрична енергія. Тому часто необхідно,  складати приватні (часткові) енергобаланси - теплові та електричні.

Так як основним енергоносієм, застосованим в технологічних процесах, є електрика, то електричні баланси (ЕБ) мають значення і широко поширені саме в промисловості.

Химический завод

Будь- який енергетичний баланс складається з прибуткової і видаткової частин.

Ми у соцмережах:

  • Facebook
bottom of page